Péče o permanentní make-up obočí

První den

První den je nejdůležitějším dnem v celé péči po ošetření. Je nutné, co nejčastěji obočí otírat navlhčeným čistým tampónkem. Utíráme tak lymfocyty, které se nám ranky snaží uzavřít strupem. Čím menší strup se utvoří, tím se zvyšuje šance na správné uchycení pigmentu.

Od druhého dne

Obočí již neotíráme, udržujeme celkově v suchu. 5-6x denně promazávejte přípravkem, který Vám doporučila Vaše stylistka. Nikdy nepoužívejte jiné přípravky – jejich chemické složení může ovlivnit výslednou barevnost a celkové vyhojeníobočí. pokud je obočí přiliš mastné vlivem nanašení připravku, lehce ho otřeme navhlčeným (vodou) tampónkem a znovu namažeme. NANÁŠÍME VŽDY VELMI JEMNOU VRSTVU, obočí nesmí být přiliš maastné.

U MASTNĚJŠÍ POKOŽKY ČI V LETNÍCH MĚSICÍCH je doporučeno spíše suché hojení bez promazávání.

Další dny

Obočí promazáváme 5-6x denně. Stroupky necháme přirozeně odpadnout, v žádném případě STROUPKY NESTZRHÁVÁME A NEODLUPUJEME. Pokud stroupky budete odlupovat, povede to k neuchycení pigmentu.

Proces hojení

To, že jsou vyloupnuté stroupky, neznamená, že tkáň je plně zahojená. Hojící proces trvá 5-6 beděl. Pouze po tomto on´bdobí je možný další zásah do obočí

Korekce se provádí nejdříve v rozmezí 6. až 8 týdne od prvního aplikace.

Během hojení se vyhněte:

opalování (přímému slunci i solárku), po 14 dnech můžete na obočí aplikovat ochranný krém s SPF nejméně 50.

bazénům, saunám, solným jeskyním – zvšuje tak riziko infekce

mrazům

make-upu a kosmetickým přípravkům na místo ošetření

50% výsledku se odvíjí od správné péče po, prosím řiďte se pokyny!


Péče o permanentní make-up rtů

Rozsah a délka trvání otoku po zákroku je individuální. Otok lze redukovat přirozením chladového obkladu v čisté tkanině.

První den je nutné odsávat tkáňový mok, aby nezasychal na povrchu rtů. Od druhého dne je nutné rty promazávat speciálním přípravkem, který Vám doporučila Vaše stylistka. Nikdy nepoužívejte jiné produkty, ani ty z lékárny – jejich složení může ovlivnit výslednou barevnost pigmentu a jeho usazení.

Po celou dobu hojení je nutné pít vždy jednorázovým brčkem, nesdílet příbor, nelíbat se. Rty nenechávejte suché a několikrát denně promazávejte doporučeným přípravkem.

Léky na opary začínáme brát před procedurou a pokračujeme v léčbě minimálně týden po zákroku.

Proces hojení závisí na aktivitě pokožky a na vlivu okolního prostředí. Po celou dobu regenerace pokožky je nutné rty udržovat v čistotě a v suchu, nenavštěvovat bazén, solárium, saunu a solné jeskyně. Na rty nepoužívat žádná ličidla, samoopalovací přípravky, vyhýbejte se zvýšené fyzické námaze a nevystavujte se přímému slunečnímu či solárnímu záření. Intenzivní opalování má negativní vliv na celkovou trvanlivost a kvalitu PMU, proto je dobré při opalování používat na pigmentovaná místa s vysokým UV faktorem (SPF 50)

Úplné ustálení pigmentu trvá 3-4 týdny. Výsledný odstín a sytost barvy lze proto hodnotit až 8 týdnů po aplikaci, u rtů to může být i o něco déle.

50% výsledku závisí na péči po, prosím řiďte se pokyny!


Péče o permanentní make-up linek

Rozsah a délka trvání otoku po zákroku je individuální. Zpravidla otok přetrvává pár dní, v ojedinělých případech se objevuje zejména po ránu déle než 7 dní. Otoky lze redukovat přiložením chladového obkladu v čisté tkáně.

Oči udržuje čistotě a suchu. Je doporučeno suché hojení, avšak pokud Vás stroupky pnou (zejména po stínových linkách), víčko promažeme přípravkem pro péči po tetování, který Vám doporučila Vaše stylistka-. Nikdy nepoužívejte jiné přípravky, ani ty z lékárny. jejich složení může negativně ovlivnit výslednou barevnost pigmentu.

Stroupky nikdy neodlupujete, nechte je přirozeně odpadnout!

Proces hojení závisí na aktivitě a na vlivu okolního prosttředí. Prvotní regenerace trvá 3-10 dnů (odpadnutí stroupků) Po tuto dobu je nezbytné udržovat místo zákroku v čistotě a v suchu, nenavštěvovat bazén, solárium, saunu a solné jeskyně.

Na řasy a víčka nepoužívejte žádná ličidla, kosmetické přípravky, vyhněte se zvýšené fyzické námaze a nevystavujte se přímému slunečnímu či solárnímu zařízení opalování má negativní vliv na celkovou trvanlivost a kvalitu PMU. Úplné ustálení pigmentu trvá cca 5-8 týdnů. Výsledný odstínu sytost barvy lze proto hodnotit až 8 týdnů pro zákroku.


KOREKCE JE NUTNOU SOUČÁSTÍ PROCEDURY, JELIKOŽ NENÍ MOŽNÉ ODHADNOUT, JAK PIGMENT TĚLO PŘÍJME! KOREKCE BY MĚL PROBĚHNOUT NEJPOZDĚJI DO 8 TÝDNŮ OD PRVNÍHO OŠETŘENÍ A JE ZPOPLATNĚNA. POKUD SE OBJEDNÁTE DÉLE JAK ZA 10 TÝDNŮ OD PŮVODNÍHO OŠETŘENÍ, KOREKCE MŮŽE BÝT NYVÝŠENA.