PÉČE O TETOVÁNÍ

Co dělat před tetováním

 1. Na tetovaném místě nesmí být kůže podrážděná od slunce nebo solária.
 2. Jestliže trpíte nějakým onemocněním nebo užíváte léky, musíte upozornit tatéra.
 3. Před a po tetování (24.hod.) nesmíte požívat alkohol a látky zvyšující krevní tlak.
 4. Nesmíte být pod vlivem jakékoliv psychotropní látky.
 5. Bolestivost tetování je individuální (záleží na místě a snášenlivosti), tetování může trvat i několik hodin a vyčerpaný člověk může hůře tuto činnost snášet, proto je dobře se najíst a před tetováním neflámovat.
 6. Zákazník mladší 18ti let, mohou být tetování pouze po písemném souhlasu rodiče.
 7. 5 dní před tetováním nasadit vitamín C, 5 000mg za den. Snižuje bolestivost, lepší pružnost kůže a menší zarudnutí po tetovaní.

Co dělat po tetovaní

 1. Hotové a ošetřené tetování je překryto bandáží.
 2. Po 12 -24 hodinách odstraňte opatrně bandáž. Opláchněte tetování studenou vodou a antibakteriálním mýdlem. Mýdlo pečlivě opláchněte. Tetování čistím ručníkem poklepáním osušte a natřete tenkou vrstvou krému, který dostanete ve studiu a podle potřeby překryjte gázou. Toto opakujte 2x denně po dobu tři týdnů.
 3. Během prvních tři dnů se vpichy zatáhnou a může se vytvořit slabý stroupek. Během 5-10 dnů stroupky opadají a tetování vypadá jako zahojené ale není tomu tak. Regenerující kůže je ještě velmi slabá a proto ji nevytavujeme teplé vodě, slunci, koupání v bazénu, rybníku, moři apod. Chraňte tetování před mechanickým poškozením (odřenin, škrábáním, posilovna apod.)
 4. Až je tetování zcela bez stroupků, natírej jej výživným pleťovým krémem s vitamínem E, dokud nedojde k úplné regeneraci kůže a to po dobu 30ti dnů. Po celou dobu se musí tetování omývat pouze studenou vodou. Pro lepší hojení doporučuji užívat vitamín C v tabletkách od firmy VitaHarmony.
 5. Během delší doby může dojít na tetování ke změnám v sytosti barev. Způsobuje to stárnutí kůže a UV záření. Proto tetování ošetřujte pravidelně pleťovým krémem a při opalování krémem s vysokou UV ochranou.
 6. Záleží jen na vás, jak svědomitě se budete o tetovaní starat. Studio neručí za vzniklé zdravotní problémy způsobené nedodržováním výše uvedených doporučení.
 7. Mezi třetím a čtvrtým týdnem po tetování se dostavte na kontrolu a případná korekce je zdarma v případě dodržení výše uvedených doporučení.