Pokud chceme mít s piercingem hodně radostí a málo starostí, musíme jeho aplikaci pečlivě zvážit. Piercing přeci jenom znamená zásah do těla a do jeho vnějšího vzhledu. Mnoho ozdobných variant pro téměř každou část těla umožňuje každému, aby se zkrášlil zcela jedinečným způsobem podle vlastních představ.

Při vybírání jaký šperk a kam umístit bychom měli brát v úvahu některá rizika. Například hojení, péče či možné jizvy po vyndání nás mohou pěkně potrápit. V každém případě je třeba počítat s tím, že piercingy mohou překážet především při sportu nebo vadit v práci (nemusí budit dobrý dojem např. při společenských či obchodních setkáních). Důležité je také dbát na to, aby bylo pro piercing zvoleno správné roční období (ano, i to hraje roli při hojení). Kdo předem zváží následky, ten si může v případě pochybností ušetřit mnohé nesnáze.


Při první aplikaci vkládáme šperky z titanu, bioplastu či chirurgické oceli. Každý šperk musí být před aplikací sterilizován. K propichování se smí samozřejmě používat pouze jednotlivě, originálně zabalené sterilní jehly. Po každé aplikaci by měl být zákazník seznámen s návodem k péči o piercing. Ostří moderních piercingových jehel urychluje průnik a činí ho tím i méně bolestivým.


Dbejte o správnou péči propíchnutí pomocí vhodné desinfekce a kovovou ozdobu (náušnice, piercing do pupíku apod.) nevyndávejte až do úplného zahojení, protože propíchnutí velmi rychle zarůstá. Čerstvě propíchnuté místo se doporučuje často promazávat.
V prvních dnech může být propíchnuté místo oteklé. Otok se dá zmírnit přikládáním kostek ledu.

Čím piercing čistit

Co rozhodně nedělat

Surface piercing

Surface piercing je zajímavý a originální povrchový piercing, který se vpichuje na místa jako třeba hrudník, tvář, na zátylek, břicho a podobně. Je aplikovaný pod kůží a na povrchu je vidět pouze koncové kuličky či jiné tvary. Na vašem těle tak vzniká zajímavý prvek, který podporuje vaši jedinečnost a vlastní styl. Charakteristické pro tento druh piercingu je tvar širokého U a obvykle je vyrobený z flexibilních materiálů jako třeba bioplast. Svým charakterem se přibližuje microdermal piercingu, který surface piercing začíná pomalu nahrazovat.  Pokud toužíte po něčem zajímavém a chcete zvýraznit svoji osobnost, tak tímto způsobem se vám to rozhodně povede.